Licówki kompozytowe

Mieszkają Państwo w Gnieźnie i zastanawiają się nad założeniem licówek kompozytowych? W takim razie nie mogli Państwo trafić lepiej! TreeDental to profesjonalny gabinet stomatologiczny, w którym dowiedzą się Państwo, czy Państwa zęby kwalifikują się do założenia licówek.

Licówki kompozytowe – co to jest?

Licówki kompozytowe to cienkie „płatki”. Przykleja się je na powierzchnię zębów, żeby zamaskować niedoskonałości, takie jak na przykład przebarwienia. Umożliwiają one również pokrycie wypełnień, a także wydłużenie czy poszerzenie kształtu zębów. Dzięki licówkom nasi pracownicy mogą poprawić kształt każdego zęba, nawet jeżeli ma on niedoskonałości w postaci wspomnianych już przebarwień. Mimo to zakładanie licówek nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać – na początku trzeba oszlifować ząb (licówki zwiększają grubość zęba, co w efekcie może wyglądać nieestetycznie i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu), a dopiero później można założyć licówkę. Wszystko po to, żeby nadać zębom jak najbardziej naturalny kształt. Mimo wielu zalet licówki nie nadają się jednak dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają założenie licówek. Są to:

  • próchnica,
  • choroby dziąseł,
  • leczenie kanałowe,
  • wady zgryzu,
  • zgrzytanie zębami.

Kiedy stosuje się licówki kompozytowe?

Jeżeli ząbJesteśmy profesjonalnym gabinetem stomatologicznym z Gniezna i doradzamy naszym pacjentom zakładanie licówek kompozytowych w szczególności w przypadku: przebarwień korony zęba (mogą powstać zarówno w wyniku stosowania leków lub nawet martwicy zęba), korekty kształtu zęba (poszerzenie, zwężenie korony, naprawa złamanego brzegu zęba przedniego i tym podobne), a także w przypadku chęci zamknięcia diastemy (licówki mogą całkowicie zamknąć szpary między zębami). Jak widać licówki stosuje się głównie w celach poprawy kształtu i wyglądu zębów. Warto też wspomnieć, że ich założenie nie wymaga aż takiej poważnej ingerencji w ząb, jak mogłoby się wydawać na początku. Dzięki temu możemy bez problemu poprawić swój uśmiech, nie obawiając się o kondycję zdrowych zębów. zabiegu profesjonalnie i sterylnie. Dobry gabinet dentystyczny przeprowadzi opracowanie kanałów zęba sterylnie, a następnie je wypłucze, żeby mieć pewność, że w zębie nie została chora miazga.

Jesteśmy profesjonalnym gabinetem, który troszczy się o dobro swoich pacjentów. Jeżeli są Państwo z Gniezna lub okolic i interesują Państwa licówki kompozytowe, serdecznie zapraszamy na wizytę. Z przyjemnością odpowiemy Państwu na wszystkie pytania.

Facebook Twitter Google+ Pinterest